Pupilla Libertatis


GPS
 
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · niepodległy.pl  
 

Polska2019.08.30 18:19

Wolnościowcy

 

notka edukacyjna

 
Kto to są wolnościowcy? Wolnościowcy to są wszyscy ci, którzy dążą do poszerzenia sfery wolności w polityce i gospodarce.
 

       Wolnościowcy to liberałowie, konserwatyści, libertarianie, narodowcy, konserwatywni liberałowie, monarchiści, ordoliberałowie, anarchokapitaliści, leseferyści, minarchiści, paleolibertarianie, wolnorynkowcy i wszyscy ci, którzy są w opozycji do socjalistów, narodowych socjalistów, socjaldemokratów, faszystów, bolszewików, nazistów i innych zamordystów postulujących różnorodne ograniczenia swobód politycznych i gospodarczych.

       Wolnościowcy popierają niskie, proste podatki, albo wręcz podatki dobrowolne. Wolnościowcy sprzeciwiają się państwowemu obowiązkowi wojskowemu, szkolnemu i emerytalnemu. Sprzeciwiają się temu by służba zdrowia i szkolnictwo były państwowe. Wolnościowcy nie akceptują państwowych koncesji, licencji, redystrybucji, dotacji i ingerencji państwa w gospodarkę. Wolnościowcy uważają, że szkoły, szpitale, telewizje, poczty, muzea, firmy ubezpieczeniowe, banki, kluby sportowe, huty, lasy, stocznie, przedsiębiorstwa komunalne, agencje ochrony i detektywistyczne, milicje, firmy militarne i wszelkie inne przedsiębiorstwa, fundacje, spółdzielnie czy konsorcja powinny być prywatne.

       Wolnościowcy są za prywatyzacją majątku państwowego i są za wycofaniem państwa z działalności gospodarczej. Wolnościowcy po prostu uważają, że wszelkie rozwiązania gospodarcze powinny być przyjęte i finansowane przez obywateli dobrowolnie, a nie pod przymusem. Wolnościowcy nie akceptują inicjowania przez państwo przemocy i tego, że państwo wtrynia się w najdrobniejsze ludzkie sprawy. Wolnościowcy uważają, że stosowanie przemocy jest dopuszczalne tylko i wyłącznie w obronie przed przemocą innych, przed bandytami, złodziejami i oszustami. Przemoc w edukacji, służbie zdrowia, ubezpieczeniach społecznych, gospodarce, finansach, telekomunikacji, przemyśle etc. a zatem państwowe, ustawowe regulacje tych dziedzin i finansowanie ich z podatków zbieranych siłą jest niedopuszczalne i niemoralne.

       „Wolnościowiec” to pojęcie polityczne. To pogląd polityczny, to polityczna postawa. Wolnościowcy dążą do wskrzeszenia i utrzymania dawnych polskich swobód i praw politycznych wyrażanych w haśle: „szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie”. Współcześni wolnościowcy chcą takich swobód i wolności dla wszystkich obywateli Polski, a nie tylko dla szlachty. Wolnościowcy to polscy patrioci, który chcą uwolnić Polskę od zamordystycznych, socjalistycznych państw. Wolnościowcy dążą do niepodległości polskich rodzin. Wolnościowcy chcą tworzyć polityczną wspólnotę strzegącą tej niepodległości. Wolnościowcy marzą o Polsce, która będzie tysiącem Liechtensteinów, albo tysiącem Watykanów. Wolnościowcy sprzyjają cywilizacji, którą budowała wielonarodowa Rzeczpospolita.

       Wolnościowcy są tolerancyjni, pobłażliwi, pluralistyczni, otwarci, skłonni do zgodny, pokoju, mediacji i wszelkich dobrowolnych porozumień. Ale są też zasadniczy, konkretni, niezłomni, trwali w poglądach, ideowi. Wolnościowcy potrafią solidnie uzasadnić swoje poglądy w oparciu o badania naukowe i merytoryczne argumenty. Wolnościowcy są mądrzy i wykształceni.

       Dziś, przed wyborami do parlamentu 2019 w Polsce wolnościowców reprezentuje tylko Konfederacja Wolność i Niepodległość, w skład której wchodzi Partia KORWiN, Ruch Narodowy i Pobudka Grzegorza Brauna. Najbardziej znani polscy wolnościowcy to: Stefan Kisielewski, Stanisław Michalkiewicz, Robert Gwiazdowski, Jan Fijor, Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun, Konrad Berkowicz, Sławomir Mentzen, Jacek Wilk, Jakub Kulesza, Dobromir Sośnierz, Robert Iwaszkiewicz.

       Opozycyjnymi partiami w stosunku do wolnościowców, partiami antywolnościowymi, socjaldemokratycznymi, zamordystycznymi są w Polsce: Platforma Obywatelska, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Prawo i Sprawiedliwość, Polskie Stronnictwo Ludowe, Nowoczesna, Wiosna i Razem. Najbardziej znani antywolnościowi politycy polscy reprezentujący socjaldemokrację to: Donald Tusk, Jarosław Kaczyński, Leszek Miler, Aleksander Kwaśniewski, Waldemar Pawlak, Andrzej Duda, Bronisław Komorowski, Grzegorz Schetyna, Władysław Kosiniak-Kamysz, Włodzimierz Czarzasty, Katarzyna Lubnauer, Robert Biedroń, Adrian Zandberg.

Grzegorz GPS Świderski

 

 
 

PS. Tu jest kilka moich notek, w których tłumaczę różne kwestie dotyczące wolnościowców:

 

 
1934 odsłony  średnio 2,3 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: gps65, Konfederacja, polityka, wybory, wolnościowcy.
 
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Suwerenność
miarka → Lcoyote
Re: Suwerenność
Lcoyote → GPS
Re: Mordy polityczne
interesariusz → GPS
Re: Mordy polityczne
GPS → Ikulalibal
Re: Mordy polityczne
Ikulalibal → GPS
Re: Jak powstanie silna sztuczna inteligencja?
Ikulalibal → GPS
Re: Sztuczna inteligencja będzie miła i przyjazna
Ikulalibal → GPS
Re: Wolność to mobilność
Ikulalibal → GPS
Re: Wolność to mobilność
GPS → Ikulalibal
Re: Wolność to mobilność
Ikulalibal → GPS
Re: Wolność to mobilność
GPS → Ikulalibal
Re: Wolność to mobilność
Ikulalibal → GPS
Re: Wolność to mobilność
GPS → Ikulalibal
Re: Wolność to mobilność
Ikulalibal → GPS
więcej…