Pupilla Libertatis


GPS
 
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · niepodległy.pl  
 

Idee2019.07.22 18:11

Po co atakuje się liberalizm?

 
 

Jeśli ktoś atakuje liberalizm, to można z dużym prawdopodobieństwem uznać, że to polityczny agitator, który służy totalitarnemu, niewolniczemu, socjaldemokratycznemu państwu i chce je rozwijać.


 

       Wielu politycznych agitatorów i propagandystów atakuje liberalizm [1]. Robią to na przykład tak, że wskazują błędy partii, które nazywają „liberalnymi”, albo wskazują jako realizację liberalizmu rewolucję antyfrancuską. I w ogóle wszelkie socjalistyczne pomysły nazywają „liberalnymi”.

       Czemu to wszystko służy? Dlaczego propaganda tak obrzydza liberalizm? Dlaczego oszukuje się ludzi mieszając i zmieniając pojęcia polityczne? Dlaczego socjalizm nazywa się liberalizmem?

       Moim zdaniem te błędne mniemania ludu, które wciska mu polityczna propaganda, przekładają się bezpośrednio na politykę. To służy polityce, to służy utrzymywaniu obecnego socjaldemokratycznego [2] status quo. Takie błędne skojarzenia używane są w bieżącej propagandzie politycznej.

       Prowadzi to do powierzchownego, fałszywego rozumowania tego typu: rewolucja antyfrancuska to była realizacja liberalizmu, rewolucja ta była zła i zbrodnicza. Wprowadzenie pod przymusem obecnego systemu bankowego opartego o pieniądz fiducjarny, bank centralny i kreacje pieniądza przez kredyt to realizacja liberalizmu, a to skutkuje grabieżą i prowadzi do kryzysów. A zatem liberalizm jest zbrodniczy, prowadzi do biedy i kryzysów. A zatem trzeba wzmóc państwowy interwencjonizm.

       Liberalizm to postulaty polityczne dążące do tego by przepisy w państwie chroniły wolności słowa [3] by przepisy nie ograniczały swobody edukacji, by nie zmuszały do przyjęcia przymusowego systemu emerytalnego, by nie zmuszały do przyjęcia obowiązkowego centralnego systemu opieki zdrowotnej, to postulaty obniżki podatków, likwidacji koncesji czy obowiązkowych licencji, to postulaty prywatyzacji, to postulaty zniesienia redystrybucji państwowej itd...

       A zatem te postulaty są zbrodnicze, bo są liberalne. A więc trzeba budować państwo totalitarne, socjaldemokratyczne, zamordystyczne, które będzie traktować ludzi jak bydło [4], a nie liberalne, bo liberalne jest zbrodnicze. Rewolucja antyfrancuska wprowadziła liberalizm i stąd liczne zbrodnie. I tak samo gdy zniesiemy cenzurę, obowiązek szkolny, obowiązek ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych, zniesiemy wszelkie monopole, w tym walutowy, to dojdzie do zbrodni.

       Głupie i fałszywe skojarzenia, które ludziom wmówiła lewacka propaganda (ale którą stosuje też wielu agitatorów nazywających się prawicowcami), służą temu by budować państwo totalitarne i właśnie zbrodnicze. Dlatego zamiast skojarzeniami, sloganami i propagandą, lepiej kierować się rozumem, poznawać różne kwestie głębiej, dokładniej, a nie powierzchownie, na podstawie fałszywych skojarzeń i propagandowych agitek operującymi słowami typu „liberał” jako epitetami. Najłatwiej takich bezmyślnych głupków operujących sloganami poznać po tym, że piszą zdanie typu: „liberalizm to choroba”,„liberałowie to tacy sami zbrodniarze jak komuniści”,„liberalizm jest niemoralny”,[5] „liberał tego nie rozumie” – po tym łatwo poznać, że to polityczny agitator, który sam niczego nie rozumie.

       W istocie rewolucja antyfrancuska to był zaczyn socjalizmu, to był początek tworzenia państw socjaldemokratycznych, a nie liberalnych. Rewolucja sowiecka to była kontynuacja tych socjalistycznych tendencji, to był rozwój ideologii socjaldemokratycznej powstałej w wyniku rewolucji antyfrancuskiej. Obie te rewolucje i w teorii, i w praktyce głosiły i dążyły do zwiększania roli państwa, do tego by państwo zajmowało się coraz intensywniej coraz większą ilością dziedzin życia. To były tendencje totalne, socjaldemokratyczne, a nie liberalne.

       Obecny system bankowy [6] dominujący w świecie to jest system socjaldemokratyczny, oparty o państwową przemoc - to system, który narzucany jest przez państwo tworzące szczegółowe ustawy regulujące system walutowy. To państwo tworzy bank centralny - nawet, jeśli w niektórych państwach pozwala by był to bank prywatny – ale jego działania szczegółowo regulują ustawy.

       Kreacja pieniądza fiducjarnego [7] poprzez kredyt, nawet, jeśli tych kredytów udzielają prywatne banki, nie jest przejawem liberalizmu i wolnego rynku, bo te kwestie regulują bardzo szczegółowo ustawy. To te ustawy tworzą ten system, a nie spontaniczna, wolnorynkowa działalność ludzi. Dzisiejsze banki są wytworem ustaw, a nie wolnego rynku. To ustawy tworzą system bankowy i walutowy. To państwa udzielają koncesji na działalność bankową. To nie jest wolny rynek [8] i liberalizm.

       Nazywanie dominującego obecnie w świecie systemu bankowego liberalizmem, w połączeniu z krytyką tego systemu, służy obrzydzaniu liberalizmu – a to w istocie służy temu by ten obecny system utrzymać, służy temu by koncesji było coraz więcej, by regulacji państwowych było coraz więcej, by prowadzić państwową redystrybucję, służy temu by utrzymać państwowy monopol walutowy [9] i wiele innych monopoli.

       Więc jeśli ktoś atakuje liberalizm, to można z dużym prawdopodobieństwem uznać, że to polityczny agitator, który służy totalitarnemu, niewolniczemu, niemoralnemu, socjaldemokratycznemu państwu i chce je rozwijać. Ktoś taki to po prostu komuch i libertyn.

       Precz z komuną!

Grzegorz GPS Świderski 

 

 
721 odsłon  średnio 1,5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: gps65, liberalizm, socjalizm, socjaldemokracja, polityka.
Re: Po co atakuje się liberalizm?   
Ikulalibal, 2019.07.22 o 18:36
Dlaczego używa pan takich dziwacznych konstrukcji jak "rewolucja antyfrancuska" ?
Mam pytanie;czymże w takim razie była owa rewolucja "antyfrancuska" jeśli nie pochodem tryumfującego liberalizmu?
I proszę jeśli łaska wyrażać myśli tak jakbyśmy (my odbiorcy,) nie byli całkowitymi analfabetami a nawet tak jakby istniało podejrzenie że być może znamy historię.Więc która z dotychczasowych "wielkich rewolucji" niosła liberalizm lub ustrój którego państwa najbardziej wyrażał idee liberalizmu?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm? 
GPS, 2019.07.22 o 19:41
Odpowiedzi są w tekście notki.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm? 
miarka, 2019.07.22 o 19:27
Pełną odpowiedź masz w mojej notce:
+miarka.niepodległy.pl

Nie widziałeś jej pisząc swoją? Nie wystarczy? Trzeba jeszcze dokładać coś co tu dodają inni zwłaszcza gdy dodają błędnie?

Wydawało mi się że pisałeś iż jesteś libertarianinem, nie liberałem, a tu nagle się ujawniasz jako liberał?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm? 
GPS, 2019.07.22 o 19:46
Jestem paleolibertaraninem, konserwatywnym liberałem, a nawet skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, monarchistą i narodowcem. Uważam, że te postawy się doskonale uzupełniają. Uważam, że Polska potrzebuje liberalizmu, wolności, wolnego rynku, a to wszystko co mamy to jest socjaldemokracja, socjalizm, komunizm. Polska najbardziej liberalna była przed zaborami, potem już nigdy nasza tradycyjna Złota Wolność nie wróciła. Uważam, że Polacy jako naród są liberałami, wyssaliśmy liberalizm z mlekiem matki. Libertarianizm to amerykańska pochodna naszego liberalizmu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm? 
miarka, 2019.07.22 o 19:52
"Polska potrzebuje liberalizmu".

Nieprawda. To zdradziecka ideologia, prowadzi do najgorszej z tyranii i niewolnictwa. Jeśli jeszcze nie przeczytałeś mojej notki to przeczytaj a nawet przestudiuj a całkiem zmienisz zdanie.

Jarek słsznie pisze że liberalizm nie ma nic wspólnego z wolnością.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm?   
Ikulalibal, 2019.07.22 o 20:01
Świetnie.W takim razie jest pan właściwą osobą aby odpowiedzieć na pytanie:jak godzi pan ustrój monarchistyczny ( z jego sztywnym podziałem na klasy społeczne) z liberalizmem?
Bo ja ze wszystkich ustrojów preferuję niestety już miniony monarchizm no ale też konsekwentnie nie cierpię liberalizmu jak zarazy.

PS
Mam nadzieję że to nie "liberalny"sposób na unikanie nieporęcznych sytuacji ale nie odpowiedział pan na ważkie pytania.Pozwolę sobie je powtórzyć: która z dotychczasowych "wielkich rewolucji" niosła liberalizm lub ustrój którego państwa najbardziej wyrażał idee liberalizmu?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm? 
GPS, 2019.07.22 o 20:11
Najbardziej znanym myślicielem politycznym łączącym monarchizm z libertarianizmem jest Hans Herman Hoppe, a najbliżej tego ideału praktycznie jest Liechtenstein. Ja łączę to tak: +www.salon24.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm? 
GPS, 2019.07.22 o 20:22
Rewolucje nigdy nie są liberalne. Wszystkie rewolucje zawsze zwiększają zamordyzm i powodują rozwój socjalizmu. Te były z tymi największymi: antyfrancuska i sowiecka. I Francja i Rosja były dużo bardziej liberalne przed rewolucjami - choć oczywiście były bardzo daleko od liberalizmu idealnego. Historycznie najbliżej liberalizmowi, po średniowiecznej Islandii, Irlandii i Rzeczpospolitej były Stany Zjednoczone do mniej więcej 1912 roku. Oczywiście w praktyce ideałów nie ma, te państwa były tylko zbliżone do liberalizmu. Rozwój socjalizmu w USA, szczególnie kilka rewolucji finansowych, takich jak wprowadzenie podatku dochodowego, systemu bankowości centralnej, polityka Nowego Ładu, i odejście od parytetu złota, kompletnie zniszczył liberalizm w tym kraju.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm? 
interesariusz, 2019.07.22 o 20:28
Tak, stany były bardzo liberalne przed 1912, właśnie liberalizm pozwalał na eksterminację Indian, niedotrzymywanie umów, sprowadzanie niewolników, odstrzały białej biedoty celem komasacji gruntów, wojnę secesyjną o taryfę celną, napuszczanie farmerów na właścicieli niewolników, podbój Meksyku, egzystencję gangów.

Liberalizm jest piękny, hulaj dusza piekła nie ma.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm? 
GPS, 2019.07.22 o 20:50
Liberalizm to wolny rynek i gospodarka, a te wszystkie wymienione sprawy do kwestie polityczne. Powtarzam: ideałów nigdzie nie ma. USA były w dużym stopniu liberalne dla swoich obywateli, choć też nie w pełni, ale prowadziły ostrą politykę wobec obcych. Dzięki temu przetrwali. Najbardziej liberalny był Dziki Zachód. Rozwój gangów to już po 1921, gdy zaczął rozwijać się socjalizm, np. prohibicja. Tak samo liberalna była dawna Rzeczpospolita, głównie dla swoich obywateli, czyli szlachty, ale była zbyt łagodna wobec obcych i dlatego upadła. Wolności trzeba bronić.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm?   
Ikulalibal, 2019.07.22 o 20:58
", ale prowadziły ostrą politykę wobec obcych. Dzięki temu przetrwali."

No i tak sobie mówmy.Że nie ma żadnych wyższych zasad w imię których czasami trzeba z czegoś zrezygnować lub coś ograniczyć.Jest za to prymitywny,wręcz biologiczny imperatyw:chcesz przetrwać odepchnij słabszego! zabij konkurenta bo nie ma dla was dwojga miejsca pod słońcem! Jednym słowem liberalizm w pełnej krasie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm? 
GPS, 2019.07.22 o 21:14
To nie jest liberalizm, ale polityka. Wszystkie państwa tak działają by przetrwać - monarchie, tyranie, oligarchie, demokracje, socjalistyczne, komunistyczne czy liberalne. W polityce międzynarodowej rządzi siła, rządzi geopolityka. Liberalizm to polityka wewnętrzna, to traktowanie własnych obywateli. Ta polityka w pewnym stopniu przekłada się na politykę międzynarodową - gdy mamy więcej wolności wewnętrznej, to obywatele są bogatsi i mają wyższe morale, więc są silniejsi wobec sił obcych. Ale nie jest też wcale tak, że jak zlikwidujemy liberalizm, zwiększymy socjalizm i zamordyzm, to uczynimy państwo łagodne i mniej ekspansywne za zewnątrz. Imperializm to domena państw zamordystycznych. Im bardziej w USA rozwijał się socjalizm, tym bardziej stawały się ekspansjonistyczne.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm?   
Ikulalibal, 2019.07.22 o 21:21
Dyskusja z panem jest bezprzedmiotowa.Żongluje pan pojęciami w sposób dowolny i wygodny dla siebie.Omija odpowiedzi na konkretne pytania.Kluczy między ogólnikami.Jednym słowem stosuje pan wszystkie te retoryczne chwyty które są nie do przyjęcia między przyzwoitymi,chcącymi osiągnąć konsensus,ludźmi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm? 
GPS, 2019.07.22 o 21:42
To proszę podać swoją definicję liberalizmu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm? 
interesariusz, 2019.07.23 o 11:08
wolności trzeba bronić, ale żeby jej bronić trzeba ją cenić, oraz zauważać zagrożenia,

A co do prezentowanego poglądu, iż Liberelizm dotyczy tylko gospodarki, to jakieś brednie. Liberalizm w handlu to oszustwo, i tej zarazy nie da się ograniczyć jedynie do wymiany towarów.

Wolny rynek to bzdura, ponadto na rynku liberalnym, na którym nie ma przymusu informacyjnego, jego mechanizmy nie mogą działać. Liberalizm jest zaprzeczeniem wolnego rynku.

Mówienie o eksterminacji narodów, iż "ideałów nigdzie nie ma" to plucie ludziom w twarz.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm? 
miarka, 2019.07.22 o 20:01
"Polska najbardziej liberalna była przed zaborami, potem już nigdy nasza tradycyjna Złota Wolność nie wróciła"

Nie przed zaborami tylko przed Potopem Szwedzkim" gdy jeszcze nie zerwano zasady "liberum weto".

To był liberalizm samoograniczany przez szlachtę jej pobudkami moralnymi, jej patriotyzmem, jej mądrością, dalekowzrocznością, ofiarnością i odpowiedzialnością za Naród i Państwo.

Dalej zaczęły się raczej swawole według dzisiejszego pojącia liberalizmu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm? 
GPS, 2019.07.22 o 21:29
No to ja w mojej notce wyjaśniłem o jaki liberalizm chodzi. O klasyczny, konserwatywny, wolnorynkowy. To jest właściwe znaczenie tego słowa. Dzisiaj to co mamy nie nazywa się liberalizmem, ale socjalizmem, ewentualnie etatyzmem, czy libertynizmem. Słowa trzeba używać we właściwym znaczeniu. Liberalny po polsku oznacza nieuznający przymusu, tolerancyjny, wyrozumiały, pobłażliwy, łagodny, opowiadający się za jak największą swobodą działań ludzi i podmiotów gospodarczych. I taka była dawna Polska, przynajmniej dla swoich obywateli, czyli szlachty. Wszystkie dzisiejsze żądania lewicy, które błędnie nazywa się "liberalnymi" są przeciwne, dążą do tego by zwiększać rozwiązania przemocowe, czyli państwowe, by coraz więcej dziedzin regulować przy pomocy policyjnej pały. III RP obecnie jest socjalistyczna, etatystyczna, zamordystyczna, a nie liberalna. Lewica nie jest liberalna. PiS i PO nie są liberalne, obie te partie są socjaldemokratyczne – zgodnie z definicją tych słów. A to co głosi propaganda nie ma żadnego znaczenia.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm? 
GPS, 2019.07.22 o 20:23
Moja notka jest odpowiedzią na Pani notkę - wyjaśniam skąd się biorą takie polityczne agitki, jaki mają cel.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm? 
miarka, 2019.07.22 o 21:33
Po pierwsze to jestem mężczyzną, a po drugie w Twojej notce nie widzę śladów nawiązań a co mowa wyjaśnień.
Jeżeli można coś o tym powiedzieć to jest odwrotnie - zaciemnianie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm?   
Spiritolibero, 2019.07.22 o 19:33
Liberalizm nie ma nic wspólnego z wolnością. To nowe wcielenie tyrani.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm? 
GPS, 2019.07.22 o 19:58
Tradycyjnie liberalizm to jest idea wolnościowa. A to, że dzisiejsza lewica czasem używa tego słowa zamiennie z libertynizmem, to jest zabieg propagandowy. Właściwa nazwa na ten lewicowy "liberalizm" to po prostu socjalizm. Często ludzie wykształceni, by nie było nieporozumień, ten tradycyjny liberalizm nazywają klasycznym, a ten lewicowy socjalliberalizmem. Ja jestem wolnościowcem, a zatem liberałem klasycznym.

Ale spór o słowa jest zbędny. Liczą się konkretne elementy danej ideologii. Jeśli ten Twój "liberalizm" nie ma nic wspólnego z wolnością, to po prostu opisz jego elementy. Mój liberalizm to jest to co napisałem w notce:

"Liberalizm to postulaty polityczne dążące do tego by przepisy w państwie chroniły wolności słowa [3] by przepisy nie ograniczały swobody edukacji, by nie zmuszały do przyjęcia przymusowego systemu emerytalnego, by nie zmuszały do przyjęcia obowiązkowego centralnego systemu opieki zdrowotnej, to postulaty obniżki podatków, likwidacji koncesji czy obowiązkowych licencji, to postulaty prywatyzacji, to postulaty zniesienia redystrybucji państwowej itd..."

Nie ważne czy nazwiesz to wolnością, czy nie, ale postulaty przeciwne są ewidentnym zamordyzmem, który obecnie w Polsce obowiązuje.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm? 
miarka, 2019.07.22 o 20:06
"Nie ważne czy nazwiesz to wolnością, czy nie, ale postulaty przeciwne są ewidentnym zamordyzmem, który obecnie w Polsce obowiązuje".

Jak przeczytasz moją notkę to zrozumiesz że to jest właśnie skutek liberalizmu.
W tych warunkach namawiając do liberalizmu namawiasz do chwilowego zawirowania, po którym wróci zamordyzm, tylko większy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm?   
Spiritolibero, 2019.07.22 o 20:12
To jest słowo wytrych. Każdy rozumie jak mu wygodnie.
To co głosi Korwin, a ty ponoć zgadzasz się z nim w 90%, to żadna wolność tylko nowe wcielenie zamordyzmu. Zobacz jak się zmieniła struktura dochodów w tzw.wolnym świecie. To jest właśnie "liberalizm".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm? 
GPS, 2019.07.22 o 20:38
No to podaj jakiś konkret. Podaj jakiś jeden element tego "liberalizmu" to sprawdzimy, czy ma coś wspólnego z wolnością czy nie. Korwin-Mikke i Grzegorz Braun są konserwatywnymi liberałami i ja się z nimi zgadzam w 90% - jedyne czym się różnimy to to, że ja uważam, że wojsko, policje i sądownictwo też da się i należy sprywatyzować. Ale ja te postulaty libertariańskie zostawiam na później, więc póki co wszyscy w Konfederacji idziemy tą samą drogą, bo nawet narodowcy się z nami zgadzają. Póki co w Polsce najważniejsze jest to by całkowicie sprywatyzować i oddzielić od państwa edukację, służbę zdrowia, ubezpieczenia społeczne oraz system bankowości centralnej. To są postulaty liberalne, wolnościowe, które uwolnią Polaków z niewoli socjalizmu. Ja uważam, że teraz jest zamordyzm, a prywatyzacja go zlikwiduje. Szczególnie ważne jest by zdemonopolizować i sprywatyzować system bankowy – ale politycznie jest to najtrudniejsze. A z drugiej strony nie ma się co wysilać, bo ten system i tak niedługo padnie.

Moim zdaniem najlepszą miarą liberalizmu i socjalizmu jest to jaki procent owoców ludzkiej pracy przechodzi przez budżet państwa. Im mniej, tym mamy więcej liberalizmu, a im więcej, tym więcej zamordyzmu, socjalizmu czy etatyzmu – w zasadzie to są synonimy. W obecnej Polsce mamy więc jakieś 40% wolnego rynku i 60% etatyzmu. Konserwatywni liberałowie i narodowcy postulują by ten stosunek zmienić na mniej więcej 90% wolnego rynku i 10% etatyzmu. A ja postuluję 100% wolnego rynku. Jeśli uważasz, że liberalizm prowadzi do zamordyzmu, to znaczy, że chciałbyś by państwo przejęło jeszcze więcej niż ma, czyli zwiększyło swój udział w gospodarce z 60% do może 80%, a może nawet 100%. I uważasz, że wtedy będzie więcej wolności, tak?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm? 
miarka, 2019.07.22 o 21:12
"Jeśli uważasz, że liberalizm prowadzi do zamordyzmu, to znaczy, że chciałbyś by państwo przejęło jeszcze więcej niż ma, czyli zwiększyło swój udział w gospodarce z 60% do może 80%, a może nawet 100%".

Dalej nie przeczytałeś mojej notki w temacie i pleciesz androny.
- To właśnie liberalizm prowadzi do tego zamordyzmu który się bierze z tego że państwo przejmie więcej niż ma i do czego ma upoważnienie czy łaskę od Narodu (staje się i państwem terrorystycznym, i z dowolną tyranią i z socjalistycznym rozdawnictwem tego co wymusi, co zagrabi społeczeństwu oraz przyszłym pokoleniom Narodu właścicielskiego Państwa też).

Przejęcie władzy przez zamordystów może być i w wersji całkiem prywatnej i mieszanej czyli faszystowskiej ("Faszyzm to związek korporacji prywatnych i państwa" - Mussolini).

Dążąc do prywatyzacji tego co jest potrzebne koniecznie Narodowi liberałowie dokonują najgorszych zbrodni.
To taki sam idiotyzm jakby ubogi gospodarz na wsi, który ma jedną krowę, małe gospodarstwo i kilkoro malutkich dzieci sprzedał krowę, a sam od nowego właściciela kupował mleko.

Pieniądze się skończą i co dalej? Na marchewce je wyżywi?

Powiedz mi czemu ci liberałowie tak bardzo chcą rządzić czyimś zamiast samemu coś robić dla potrzebujących? Przecież wolno im?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm? 
GPS, 2019.07.22 o 21:36
Ale jacy liberałowie? Kto jest konkretnie tym liberałem i co liberalnego robi? W Polsce nigdy żadna liberalna partia nie rządziła. Wszystkie rządzące partie, czyli SLD, PSL, PO i PiS to są partie socjaldemokratyczne - ściśle w/g definicji. Ustrój III RP to ustrój ściśle socjaldemokratyczny - zgodnie z definicją. To skąd ten liberalizm? Wszystkie postulaty socjaldemokratyczne są w Polsce realizowane przez wszystkie partie rządzące. Dlaczego powinienem socjalizm nazywać liberalizmem? Dlaczego należy odwracać znaczenie dobrze znanych od dawna słów? Po co to robić? Nie lepiej używać słów zgodnie z ich znaczeniem, zgodnie ze słownikową definicją?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm? 
miarka, 2019.07.22 o 22:07
PO to liberałowie, pajdokracja i idiokracja oraz anarchia która na śmietnik odstawiła zasady. - Do tego przestępczość zorganizowana która kupowała elektorat tym że pozwalała dokraść.
Liberalne PO położyło podwaliny pod wasalizm. Wyprzedało majątek narodowy - nawet dobra wspólne Narodu Polskiego z zasady mające być niezbywalnymi.

PiS już w to miejsce wpuszcza swoich "Panów", wobec których jest wasalem (lub ich wybrańców).
To że PiS rozdaje jako socjal łupy które zagrabi jako tyran jest skutkiem liberalizmu PO, a nie przejścia PiS pod ideologię socjalizmu.

To raczej typowe dla liberalizmu przeliczanie wszystkiego na pieniądze.
Tu idzie wprost o kupowanie sobie elektoratu i to perfidnie zdradzieckie bo za jego własne pieniądze, czy za dobra których Naród został pozbawiony.

PiS to dzieci i kontynuatorzy liberałów. PiS to wasalna twarz liberalizmu.
Oczywiście PiS ma i charakter autokraty dla dyskryminowania liberałów i zamykania ich w więzieniach. - Odbierania tego co nagrabione, nawet miał odbierać bankom (kredyty "szwajcarskie") i handlowcom (supermarkety), którzy dostali przywileje i w praktyce przestępczą bezkarność.

Tylko co, jak te dwie twarze liberalizmu związane są zmową "my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych"?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm? 
GPS, 2019.07.22 o 22:29
Rozumiem. Wszyscy, których nie lubimy, którzy są źli, którzy postępują niesłusznie, popełniają błędy, oszukują, kradną, manipulują etc... nazywają się liberałami, albo ich następcami, naśladowcami czy kontynuatorami. Ale dlaczego akurat taka nazwa? Nie lepiej ich nazywać faszystami, albo żydami – przecież to takie same nic nie znaczące inwektywy? A dlaczego nie należy ich poprawnie nazywać socjalistami?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm? 
GPS, 2019.07.22 o 21:40
Dobra, nie dogadamy się. Jeśli faszyści to liberałowie, to znaczenia słów przestają mieć znaczenie. Nie dogadamy się, jeśli tak bardzo znaczenia się pomieszają. Ja rozumiem, że lewicowa propaganda celowo manipuluje znaczeniami i mąci. Ale nie rozumiem dlaczego muszę się temu poddać na jakoby prawicowym portalu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm? 
miarka, 2019.07.22 o 22:25
Dopowiem.
Liberałowie zaczynają w intencjach ideowych. Powołują się na wolność, która jest wielką ludzką wartością.
To jest zwodnicze. Niektórzy myślą że tak mogło by być i że to mają obiecane.

Problem że liberałowie uważają wolność raczej za "prawo do wolności" jak konieczność bycia odpowiedzialnymi żeby wolność utrzymać.
Już w tym miejscu liberalizm powinien pójść na śmietnik historii, ale nie poszedł.

W luźnym ciągu przyczynowo-skutkowym w efekcie wychodzi im z liberalizmu swawolność, nieodpowiedzialność i bratanie się z arystokracją na uzyskanie środków na koszty. I dostają, ale nie za darmo.
W praktyce skutkuje to sprawowaniem władzypaństwowej pod potrzeby korporacji prywatnych co już jest w pełni faszyzmem i terroryzmem państwowym.
To że w międzyczasie twarz liberalna stała się twarzą wasalną dla niektórych pozostaje niezauważone.

I to jest nie tylko u nas. Ja np. do niedawna myślałem że w USA pracownicy najemni wciąż nie płacą podatku dochodowego. Okazuje się że już płacą.

To też skutek liberalizmu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm? 
GPS, 2019.07.22 o 22:40
A zatem liberalizm jest dobry, ale źli są liberałowie, bo to oszuści, wcale nie chcą realizować słusznej idei, ale jak zdobędą władzę to ją wypaczają, przeinaczają, robią odwrotnie niż zapowiadali. Podobnie można powiedzieć o każdej ideologii. Komuniści chcieli dobrze, ale oszukali, postąpili odwrotnie. Tak samo faszyści. Kościół tak samo – głosi niby dobro, ale postępuje źle. No to jak rozpoznać tych, którzy chcą dobrze i zrobią dobrze? Czy należałoby wybrać, zaufać, poprzeć tych, którzy chcą źle, jakichś bandytów, zamordystów, złodziei czy satanistów, bo oni jak zdobędą władzę, to zaprzeczą swojej ideologii i zaczną robić dobrze?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm? 
Piotr Testowicz, 2019.07.23 o 06:04
Nie, liberalizm nie jest dobry, bo jest fałszem, wychodzi z oczywiście fałszywego obrazu natury ludzkiej i mechanizmów społecznych, a liberał jest albo kłamcą, albo niespełna rozumu. No, może jeszcze być naiwnym dwudziestolatkiem, bez życiowego doświadczenia, uwiedzionym chwytliwymi bonmotami. Albo, jak K*rwin, cyniczną tanią bestią, która żyje z mamienia naiwnych.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po co atakuje się liberalizm? 
miarka, 2019.07.22 o 22:45
"Rozumiem. Wszyscy, których nie lubimy, którzy są źli, którzy postępują niesłusznie, popełniają błędy, oszukują, kradną, manipulują etc... nazywają się liberałami, albo ich następcami, naśladowcami czy kontynuatorami".

Oooo! Nieładnie. To jakaś podła manipulacja. Dopisywanie mi intencji których zupełnie nie miałem ani nie wyrażałem (zapewne pod pretekstem że jacyś ludzie, w jakichś wycinkach tej wypowiedzi mogliby tak uważać).

Nie wiem jak to zakwalifikować, administracji głowy zawracał nie będę (prawdopodobnie takie dodawanie jest manipulacją i trollingiem), ale uważam to za poważną sprawę i decyduję że na tym poziomie dyskutował nie będę.

ŻEGNAM!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Suwerenność
miarka → Lcoyote
Re: Suwerenność
Lcoyote → GPS
Re: Mordy polityczne
interesariusz → GPS
Re: Mordy polityczne
GPS → Ikulalibal
Re: Mordy polityczne
Ikulalibal → GPS
Re: Jak powstanie silna sztuczna inteligencja?
Ikulalibal → GPS
Re: Sztuczna inteligencja będzie miła i przyjazna
Ikulalibal → GPS
Re: Wolność to mobilność
Ikulalibal → GPS
Re: Wolność to mobilność
GPS → Ikulalibal
Re: Wolność to mobilność
Ikulalibal → GPS
Re: Wolność to mobilność
GPS → Ikulalibal
Re: Wolność to mobilność
Ikulalibal → GPS
Re: Wolność to mobilność
GPS → Ikulalibal
Re: Wolność to mobilność
Ikulalibal → GPS
więcej…