Pupilla Libertatis


GPS
 
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · niepodległy.pl  
 
Idee 2020.09.15 01:27
 

Podmiotowość w polityce

 
 
Podmiotem polityki powinien być człowiek, potem w mniejszym stopniu rodzina, w jeszcze mniejszym naród. A państwo powinno być głównie przedmiotem polityki.   więcej »
38 odsłon  (brak ocen)


Idee 2020.07.29 15:39

Jakie powinno być prawo

 
 
Najważniejszą sprawą dotycząc prawodawstwa, jest zasada subsydiarności.   więcej »
146 odsłon  (brak ocen)


Polska 2020.07.11 19:13
 

Ostatnia zwrotka

 
 
Dlaczego ludzie wciąż popełniają te same błędy? Bo nie czytają do końca. Bo sądzą po pozorach. Bo oceniają po okładce. Bo tylko tytuł rozumieją. Bo są po prostu głupi.   więcej »
99 odsłon  (brak ocen)


Polska 2020.06.22 22:22
 

Przepływy elektoratu

 
 
W najbliższą niedzielę odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Mamy 11 kandydatów. Gdy żaden nie zdobędzie więcej niż 50%, to po dwóch tygodniach odbędzie się druga tura z dwoma kandydatami, którzy zdobędą najwięcej głosów w pierwszej turze.   więcej »
101 odsłon  (brak ocen)


Religia 2020.06.19 21:23
 

Kto jest stwórcą?

 
 
Pytanie o to, kto jest stwórcą świata, już samo w sobie sugeruje odpowiedź - że to jest ktoś, byt osobowy. Więc to pytanie jest niedobre. "Kto" to jakiś człowiek, albo ktoś, kto ma cechy człowieka. Samo pytanie wyklucza koty, roboty, kosmitów, naturę, prawa fizyki czy jeszcze coś innego niebędącego osobą.   więcej »
103 odsłony  (brak ocen)


Idee 2020.06.15 23:43
 

Mój rasizm nie jest gorszy niż Twój

 
 
Oceniam cię nie za twoje czyny, skłonności, działania, poglądy etc... ale oceniam twoich przodków i ich cechy przypisuję tobie, bo uważam, że te cechy są dziedziczone, przechodzą z pokolenia na pokolenie. Jesteś Murzynem, to pewnie jesteś głupi i leniwy - jak twoi przodkowie porwani z Afryki. Jesteś białym Anglosasem w USA, to pewnie jesteś niemoralnym sadystą skłonnym do zniewalania innych ludzi - jak twoi przodkowie kolonizatorzy.   więcej »
106 odsłon  (brak ocen)


Polska 2020.06.10 21:27
 

Suwerenność

 
 
       Niektórzy uważają, że państwo polskie nie jest niepodległe. Uważają, że tak jak dawniej PRL był zależny od Moskwy, tak dzisiejsza III RP jest zależna od Brukseli czy Waszyngtonu. Więc jako patrioci uznają, że najważniejszym zadaniem politycznym jest odzyskanie pełnej suwerenności przez III RP.   więcej »
272 odsłony  2 odpowiedzi 


Idee 2020.06.06 10:16
 

Pokaż dupę!!!


na Marsie 
 
Niedawno w gronie przyjaciół postawiłem tezę, że matematycy, czy też fizycy teoretyczni, czy w ogóle teoretycy zajmujący się czystą wiedzą w oderwaniu od realiów, największe swoje osiągnięcia mieli w młodym wieku. Strzeliłem, że tak między 25, a 35 rokiem życia.   więcej »
201 odsłon  (brak ocen)


Polska 2020.05.04 02:45
 

Taktyka na wybory prezydenckie

 
 
Wszystko, co robi PiS w kwestii wyborów prezydenckich 2020, jest złe. To działania niekonstytucyjne, bezprawne i szkodliwe. Ale to ma znaczenie drugorzędne. Demokracja obowiązująca obecnie w Polsce jest i tak ułomna, więc jak ją PiS trochę pogorszy, to i tak to wiele nie zmieni.   więcej »
239 odsłon  (brak ocen)


Idee 2020.05.01 18:06
 

Pedały są fajne!

 
 
Napisałem na moim blogu kilka notek, w których krytykuję polityczny homoseksualizm. Poniżej w PS są odnośniki do nich. Gdy dokładnie zrozumiecie to, co twierdzę, to zauważycie, że ja tych odmieńców nie krytykuję, nie potępiam, nie wyrażam się negatywnie. W zasadzie to ja ich, i wszystkich innych odmieńców, lubię. Wolę ludzi niestandardowych. Nie krytykuję ich odmienności, ale ich polityczne postulaty i działania.   więcej »
167 odsłon  (brak ocen)


Idee 2020.04.25 18:28
 

Czy polityka to rozwiązywanie problemów społecznych?

 
 
Niektórzy uważają, że polityka to instytucjonalna odpowiedź władz publicznych na problemy społeczne. Mają rację. Tak się dzieje. Ale czy to jest słuszne? Moim zdaniem to jest niesłuszne.   więcej »
277 odsłon  (brak ocen)


Idee 2020.04.10 15:52
 

Tysiąc Liechtenstein'ów w walce z pandemią

 
 
Unia Europejska kompletnie nie poradziła sobie z walką z pandemią. Jest zbędna, a nawet szkodliwa. Widać wyraźnie, że dużo lepiej można walczyć z wirusami w większym rozproszeniu, gdy każde państwo robi to osobno, stosując inną strategię.   więcej »
162 odsłony  (brak ocen)


 str. 1 z 4 starsze »
 

Grzegorz GPS Świderski


 
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
zeszyty tematyczne
Żeglarstwo
Patriotyzm
najnowsze komentarze
Re: Suwerenność
miarka → Lcoyote
Re: Suwerenność
Lcoyote → GPS
Re: Mordy polityczne
interesariusz → GPS
Re: Mordy polityczne
GPS → Ikulalibal
Re: Mordy polityczne
Ikulalibal → GPS
Re: Jak powstanie silna sztuczna inteligencja?
Ikulalibal → GPS
Re: Sztuczna inteligencja będzie miła i przyjazna
Ikulalibal → GPS
Re: Wolność to mobilność
Ikulalibal → GPS
Re: Wolność to mobilność
GPS → Ikulalibal
Re: Wolność to mobilność
Ikulalibal → GPS
Re: Wolność to mobilność
GPS → Ikulalibal
Re: Wolność to mobilność
Ikulalibal → GPS
Re: Wolność to mobilność
GPS → Ikulalibal
Re: Wolność to mobilność
Ikulalibal → GPS
więcej…