Pupilla Libertatis


GPS
 
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · niepodległy.pl  
 
Gospodarka, ekonomia 2020.03.27 02:02
 

Wzloty i upadki

 
 
Czy pandemia koronawirusa spowoduje światowy kryzys gospodarczy? Czy nadchodzą ciekawe czasy, czyli takie, w których będzie się dużo działo? Moim zdaniem będzie się dużo działo, ale na lepsze, a nie na gorsze. Nie będzie kryzysu - będzie wielkie przetasowanie, które przyczyni się do większego rozwoju.   więcej »
149 odsłon  (brak ocen)


Idee 2020.03.20 02:00
 

Metr dystansu

 
 
By utrzymać więzy społeczne, niegadający przodkowie ludzi iskali się. Byli blisko siebie - mniej niż metr. Ludzie zamienili to na gadanie - to był bardzo duży krok ludzkości. To zwiększyło dystans między osobnikami tworzącymi więzy społeczne. Dzięki językowi stado ludzkie potrafi działać dużo skuteczniej w wielokroć większym wzajemnym oddaleniu niż stada małp.   więcej »
118 odsłon  (brak ocen)


Polska 2020.03.15 20:10
 

Działania zdalne

 
 
Efekt motyla: gdy w grudniu jakiś Chińczyk zjadł łuskowca, to w marcu na całym świecie ludzie wzywają windę łokciem, myją co chwila ręce i nie wychodzą z domu.   więcej »
213 odsłon  (brak ocen)


Idee 2020.03.07 19:37
 

Totalna inwigilacja

 
 
Ludzie boją się inwigilacji. Dlatego nie używają smartfonów. Niemniej wielu musi z nich korzystać - i wtedy, by uniknąć inwigilacji, nie logują się na konto mailowe czy też nie instalują sobie żadnych aplikacji. A zamiast z kart płatniczych operują gotówką. Czują się wtedy bezpiecznie.   więcej »
429 odsłon  (brak ocen)


Idee 2020.02.28 23:24
 

Liberalizm wynika z cywilizacji - a nie z natury!

 
 
Większość zasad społecznych tworzących cywilizację nie jest zgodna z naturą ludzką, czyli w istocie naturą zwierzęcą. Człowiek jest zwierzęciem, ma zwierzęcą naturę ssaka, naturę drapieżnika - większość tego co jest w człowieku naturalne, większość tego co wynika z biologii i genów, większość tego co jest instynktowne, jest sprzeczne z tym, co wynika z moralności.   więcej »
532 odsłony  (brak ocen)


Polska 2020.02.22 16:18
 

Petycja o zaniechanie deportacji

 
 
Polska Straż Graniczna chce deportować z Polski czeczeńską rodzinę. Więc ludzie zbierają podpisy pod petycją, by tego nie robić, by tej rodzinie udzielić azylu. Podpisalibyście się pod taką petycją?   więcej »
177 odsłon  (brak ocen)


Polska 2020.02.13 14:40
 

Głosuję na Krzysztofa Bosaka!

 
 
Konfederacja jest ugrupowaniem antyokrągłostołowym. Cała ich narracja jest antysystemowa. Każdy ich działacz od zawsze sprzeciwia się skutkom układu magdalenkowemu. Oni są w opozycji do partii wyrosłych na haniebnym układzie komunistów ze swoimi agentami, czyli wszystkich, które w Polsce rządziły do tej pory. Konfederaci są patriotami, narodowcami, konserwatystami, wolnościowcami.    więcej »
208 odsłon  (brak ocen)


Gospodarka, ekonomia 2020.02.06 18:44
 

Likwidacja gotówki

 
 
Rządy współczesnych państw dążą do likwidacji obrotu gotówką. Wszelkie transakcje handlowe mają być rozliczane tylko przelewami, kartami płatniczymi, czy wszelkimi innymi bezgotówkowymi sposobami - ale zawsze za pośrednictwem koncesjonowanych przez państwo banków.   więcej »
148 odsłon 


Gospodarka, ekonomia 2020.01.29 17:53
 

Zysk

 
 
Jest wielu ludzi, którzy uważają, że zysk jest zły. Uznają za pejoratywne określenia typu: „On to robi dla zysku!”, „Jego celem jest maksymalizacja zysku!”, „Robi to nie by pomóc, ale by zyskać!”. Tacy prymitywni ludzie najczęściej utożsamiają zysk z pieniędzmi i dodają: „Pieniądz rządzi światem!”, „Dla firm jedynym motywatorem jest pieniądz!”, „Pieniądz jest bogiem!”.   więcej »
156 odsłon  (brak ocen)


Nauka 2020.01.24 02:29
 

Aborcja to problem mężczyzn

 
 
W dyskusjach na temat aborcji bardzo często pada argument, że mężczyźni nie mają prawa wypowiadać się w tej kwestii, bo ich to nie dotyczy. Aborcja to jakoby problem tylko kobiet. Cokolwiek by nie powiedział mężczyzna w tej sprawie, to nie będzie miał racji, bo on aborcji poczuć nie może. A tylko ten, kto czuje, może o tym gadać.   więcej »
181 odsłon  (brak ocen)


Idee 2020.01.07 18:33
 

Mordy polityczne

 
 
Donald Trump zamordował Kasema Sulejmaniego. Jeden polityk zabił innego. Nie osobiście, ale poprzez zarządzanych przez siebie zbirów.   więcej »
320 odsłon  3 odpowiedzi 


Religia 2020.01.03 19:23
 

Nieśmiertelność

 
 
Jako ludzie religijni wierzymy, że człowiek ma nieśmiertelną duszę. Ale rozwój nowoczesnej technologii może spowodować, że już nie będzie potrzebna wiara, ale ta nieśmiertelność stanie się faktem.   więcej »
179 odsłon 


« nowsze str. 2 z 4 starsze »
 

Grzegorz GPS Świderski


 
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
zeszyty tematyczne
Żeglarstwo
Patriotyzm
najnowsze komentarze
Re: Mordy polityczne
interesariusz → GPS
Re: Mordy polityczne
GPS → Ikulalibal
Re: Mordy polityczne
Ikulalibal → GPS
Re: Jak powstanie silna sztuczna inteligencja?
Ikulalibal → GPS
Re: Sztuczna inteligencja będzie miła i przyjazna
Ikulalibal → GPS
Re: Wolność to mobilność
Ikulalibal → GPS
Re: Wolność to mobilność
GPS → Ikulalibal
Re: Wolność to mobilność
Ikulalibal → GPS
Re: Wolność to mobilność
GPS → Ikulalibal
Re: Wolność to mobilność
Ikulalibal → GPS
Re: Wolność to mobilność
GPS → Ikulalibal
Re: Wolność to mobilność
Ikulalibal → GPS
Re: Miej w opiece Naród cały
Ikulalibal → GPS
Re: Strategia na wybory prezydenckie
Jasiek → GPS
więcej…